Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Do kogo powędrują Perły Europy?

XXI Gala z okazji obchodów Święta Europy odbędzie się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wydarzenie organizowane jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Chorzowską Delegaturę RIG w Katowicach.

 

ŚwiętoEuropy grafika 600px

 

Wydarzenie upamiętnia datę 9 maja 1950 roku, kiedy to w Paryżu Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie – Plan Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.


Do kogo powędrują Perły Europy?


Podczas tegorocznych obchodów po raz trzeci Chorzowska Delegatura RIG w Katowicach z Prezesem Pawłem Pawelcem na czele nagrodzi Perłami Europy osoby i instytucje promujące ideę jedności europejskiej oraz wdrażające innowacje, a także projekty jednostek Unii Europejskiej. Statuetki trafiają do rąk osób które, swoją postawą, działaniami i przekonaniami udowodniają, że Polska jest nieodłączną częścią Europy.


Obok Pereł Europy podczas Gali zostaną wręczone Złote Laury Umiejętności i Kompetencji Chorzowskiej Delegatury RIG w Katowicach. Całość zostanie zwieńczona występem polskiej aktorki teatralnej i telewizyjnej oraz piosenkarki – Anny Dereszowskiej pt. „Kobieta – Instrukcja Obsługi”.


Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu: Chorzowsko - Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ADM Chorzów, ADM Serwis, BetaMed oraz PKO Bank Polski S.A.


Z kart historii


W 2018 Perłami Europy zostali uhonorowani Andrzej Kotala – Prezydent Chorzowa, który konsekwentnie i skutecznie od 2010 roku zabiega o pozyskanie środków z Unii Europejskiej na rozwój miasta oraz Kompleks Sztygarka utworzony na terenie zabytkowej kopalni Prezydent w Chorzowie, w obiektach przypominających o wielkoprzemysłowej historii regionu.


Specjalne Perły Europy trafiły do rąk prof. dr hab. Jana Klimka oraz Elżbiety Bieńkowskiej, która odbierając nagrodę powiedziała: U mnie te trzy tożsamości: bycie Ślązaczką, Polką i Europejką bardzo się ze sobą zgadzają, dobrze ze sobą rozmawiają, i w ogóle się ze sobą nie kłócą i dobrze się ze sobą czują.(…) Europa wymaga rozmowy i dyskusji o tym, jaka ta Europa powinna być. W Polsce dużo rozmawiamy o pieniądzach europejskich i to jest wspaniale, ale nie tylko po to Polska wchodziła do Unii Europejskiej, żeby mieć pieniądze. Wchodziliśmy do UE dlatego, że zawsze w Europie byliśmy i zawsze czuliśmy, że w Europie jest nasze miejsce”.

 

 

Partner Złoty: Chorzowsko - Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Partner Srebrny: ADM Chorzów, ADM Serwis, BetaMed, 
Partner: PKO Bank Polski S.A.

 

Patronat Honorowy nad galą objęli: Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Andrzej Kotala – Prezydent Miasta Chorzów.

 

Patronat Medialny: Chorzowianin, Dziennik Zachodni, Europerspektywy, Goniec Górnośląski, Moja Firma – Generator Rekomendacji, Nasz Przemysł, Naszemiasto.pl, Polish Market, SferaTv, Śląski Biznes, TVP Katowice, TVS, WhyStory, WNP.


Organizatorzy: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Chorzowska Delegatura RIG w Katowicach.

 

 Kontakt dla mediów: Martin Paterak | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | 32 781 48 62

 

se 600px

lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc