Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Najważniejsze spotkanie firm sektora MŚP w Europie coraz bliżej!

sefwef

Przygotowania rozpoczęte! Save the date na #EKMSP2019!

 

 

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się po raz dziewiąty w dniach 16-18 października 2019 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 


„SMART, SAFE, SOLUTIONS” – to tegoroczne hasło Kongresu, którego całość będzie obejmowała trzy intensywne dni bogate w sesje, debaty, warsztaty odbywające się w ramach kilkunastu ścieżek tematycznych, nad którymi pracę już rozpoczął zespół RIG w Katowicach.

 

Kongres jest już na stałe wpisany w tradycję europejskich wydarzeń gospodarczych i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W panelach organizowanych podczas Kongresu udział biorą najważniejsze osoby w państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

 

Nierozłącznym elementem Kongresu są - Targi Biznes Expo oraz program „Samorząd wspiera MŚP”, program

 

Targi Biznes Expo – To jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych w zakresie usług i produktów dla biznesu. W ubiegłej edycji zarejestrowało się 7500 uczestników, na targach prezentowało się 115 wystawców, wśród delegacji z 37 krajów. W tym roku spodziewamy się zwiększenia frekwencji o 20 %.

 

Od lat Targom przyświeca idea budowy platformy skutecznego biznesu, umożliwiającej przedsiębiorcom promocję działalności, jak również nawiązanie współpracy między różnymi branżami i podniesienie jakości wykonywanych usług oraz produktów. To także przestrzeń do kreatywnego spotkania z przedsiębiorczością, pozwalające na wkroczenie na nowe ścieżki rozwoju na skalę globalną.

 

To także możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów, podczas spotkań networkingowych oraz międzynarodowych spotkań B2B, skierowanych do przedsiębiorców planujących działalność poza granicami kraju.

 

Targi Biznes Expo to:


• Stoiska wystawiennicze
• Strefa prezentacji
• Strefa ekspercka
• Strefa networkingowa

 

Dlaczego warto wziąć udział w jedynych takich Targach sektora MŚP w Polsce ?
Bo przedsiębiorcy lubią trzymać rękę na pulsie, a Targi Biznes Expo wyznaczają rytm biznesu.

 

Weź udział w najważniejszych targach biznesowych, a zyskasz możliwość rozwinięcia skrzydeł swojego biznesu.

 

Drugim elementem Kongresu MŚP jest program „Samorząd wspiera MŚP”. Porogram skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają jego rozwój.

 

Konkurs swój finał będzie miał podczas uroczystej gali zaplanowanej na jeden z 3 dni trwania Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.


Etapy programu „Samorząd wpiera MŚP”:

 

• Etap I - Nabór zgłoszeń
• Etap II - Preselekcja
• Etap III - Narada Kapituły
• Etap IV - Gala finałowa
• Etap V - Wręczenie wyróżnień

 

W wyniku analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników, Kapituła wyłoni Laureatów, którzy otrzymają certyfikat oraz tytuł i logo promocyjne „Samorząd Wspiera MŚP”.


Dotychczas odbyło się osiem edycji. W zeszłym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W gronie dotychczasowych Laureatów Programu znajdują się m.in.: Wrocław, Gliwice, Bydgoszcz, Olesno, Dąbrowa Górnicza, Koszalin, Legnica, Czechowice-Dziedzice i wielu innych.

 

Osiem ubiegłych edycji Europejskiego Kongresu MŚP zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu i środowisk gospodarczych. Poniżej przedstawiamy liczbowe podsumowanie poprzedniej - ósmej edycji - która obfitowała w spotkania i dyskusje o najważniejszym sektorze polskiej gospodarki:

deede 1

 

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PARTNERSTWEM W KONGRESIE JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , a zainteresowanych udziałem w Konkursie „Samorząd, wpiera MŚP” na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

W tym roku uczestnicy będą mogli się rejestrować już od połowy czerwca.

 

Save the date #EKMŚP #9EKMŚP #KongresMŚP

 


Do zobaczenia 16-18 października w MCK Katowice!

 


#smart #safe #solutions

styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc