Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Bytomscy przedsiębiorcy podsumowali miniony rok

W corocznej uroczystości bytomskiej delegatury RIG-u wzieli udział przedsiębiorcy i przedstawiciele władz miasta i Rady Miejskiej, jak również posłowie, senatorowie, przedstawiciele administracji rządowej, miast ościennych oraz trzeciego sektora.Wśród gości piątkowego wieczoru w Operze Śląskiej znaleźli się także nowi członkowie bytomskiej delegatury RIG-u oraz przedstawiciele firm: Alkon System oraz Blue Klinik.


Bytomska delegatura RIG-u zrzesza kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych, których profil jest bardzo zróżnicowany – od budownictwa przez handel, finanse oraz produkcję. Wielu z jej członków może pochwalić się tytułami: „Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji”, „Platynowy Laur” czy „Śląska Nagroda Jakości”. Firmy należące do RIG-u przywiązują dużą uwagę do współpracy z samorządem i lokalną społecznością, biorą udział w szkoleniach, konferencjach, które również sami organizują.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Izby oraz osoby zasłużone dla miasta Bytom i regionu zostały odznaczone złotymi i srebrnymi krzyżami zasługi, złotymi odznakami zasłużonych dla województwa śląskiego, Złotymi i Srebrnymi Laurami Umiejętności Kompetencji oraz statuetką Regionalnej Izby Gospodarczej Delegatury w Bytomiu.

Wśród wyróżnionych osób znajdują się:


Złoty Krzyż Zasług:


- Marek Rudzki - doktor n. medycznych, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej z Pododziałem Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Srebrny Krzyż Zasług:


- dr n. med. Tomasz Pieniążek - od 1999 roku związany jest z bytomską służbą zdrowia. Przeszedł całą drogę zawodową od lekarza stażysty do kierownika Oddziału Neurologii. Od 2018 roku jest kierownikiem Oddziału Neurologii Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, gdzie stworzył zespół i rozwinął pracownię elektromiografii,

- Jerzy Szczepaniak - po zakończeniu studiów od 1977 do 1983 pracownik naukowo – dydaktyczny na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 1983 do 1988 pracował jako projektant w ZPiUI Inwestprojekt Gliwice Oddział w Bytomiu. Brał udział w projektowaniu np. oś. Na Wzgórzu, oś. Miechowice, oś. Chruszczów w Bytomiu oraz innych pojedynczych obiektów w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Wykonał wiele projektów budowlanych takich jak Pomnika Ofiar Tragedii Górnośląskiej w Bytomiu Miechowicach (odsłonięty w listopadzie 2015 r.), Ofiar Kaźni Profesorów Lwowskich zlokalizowany przed budynkiem Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu, odsłonięty 17 września 2016 r., a także Pomnika Żołnierzy Górników zlokalizowany przy dawnej cechowni kopalni Rozbark w Bytomiu, odsłonięty 15 października 2016 r.

 

Złote Odznaki Zasłużonych dla województwa śląskiego:

 

- dr hab n. med. Dariusz Waniczek - specjalista chirurgii ogólnej, medycyny ratunkowej i chirurgii onkologicznej kierownik Zakładu Propedeutyki Chirurgii w Bytomiu, Katedry Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Koordynator pododdziału Chirurgii Onkologicznej oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu,

- dr n. med. Adam Szewc - absolwent Śląskiej Akademii Medycznej wydział Lekarski, zarządzania w służbie zdrowia oraz zarządzania kryzysowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, specjalista internista I i reumatolog II st. Lekarz Naczelny Więziennictwa Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie.

Srebrne Odznaki Zasłużonych dla województwa śląskiego:

- Dariusz Rajczyk - zajmuje się prowadzeniem jednostek ochrony zdrowia od ponad 20 lat. Zarządzał jednostkami publicznymi i niepublicznymi. Obecnie kieruje Centrum Medycznym „SILESIANA”, w której to placówce leczeni byli znani sportowcy z klubów śląskich. Współpracuje również z lokalnym Caritasem przekazując na rzecz potrzebujących odzież i artykuły przemysłowe. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

 

Honorowe Złote Odznaki Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie:

 

- dr n. med. Bartosz Wieczorek, prezes Przychodni ZBM Zdrowie, spółki rodzinnej działającej na rynku usług medycznych od 1999 roku,

- Jan Kuźniarz - założyciel Zakładu Kominiarskiego Jan, Michał i Bartosz Kuźniarz. Zakład Kominiarski może się poszczycić ponad 30 letnią tradycją, a na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, iż jest to firma rodzinna.

- Andrzej Panek - prezes i dyrektor Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która to w 2018 roku obchodziła 60 lecie istnienia.

- Andrzej Rymarczyk – prezes Zarządu Hurtowni Stali Megaset w Piekarach Śląskich;

- Marian Cieśla – właściciel firmy elektrycznej „Cagro” z Radzionkowa.

 

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji:

 

- Elżbieta Sochacka - za wzorowe wychowanie wielu pokoleń techników energetyków i elektroników,

- Jerzy Lech – król Kurkowy Bractwa Grodu Bytomskiego za kultywowanie tradycji patriotycznych i obronności Grodu Bytomskiego;

- mgr inż. Andrzej Biernacki - za wprowadzanie nowych technologii przy zabezpieczeniu obiektów zabytkowych.

 

Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji:

 

- Przemysław Bączkiewicz właściciel firmy SPEC-GASTRO za profesjonalne i efektywne prowadzenie przedsiębiorstwa, dostosowanie swoich działań do warunków zmieniającego się otoczenia gospodarczego,

 

W tym miejscu warto również dodać, że najwyższym odznaczeniem Regionalnej Izby Gospodarczej Delegatury w Bytomiu – Statuetką – został uhonorowany Tomasz Stalica – Dyrektor PKO BP w Bytomiu za wkład włożony w rozwój przedsiębiorczości.


Honorowe Złote Odznaki Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach:
- generał Stanisław Babiak,
- generał Andrzej Łosiński,
- generał Janusz Bieńkowski.

 

Kolejnymi wyróżnieniami wręczanymi w piątek w Operze Śląskiej były dyplomy Regionalnej Izby Gospodarczej Delegatury w Bytomiu, które otrzymali:

 

- Krzysztof Osiński właściciel firmy Handlowo – Usługowej TUKADO w Bytomiu – za wzorowe, wieloletnie kierowanie firmą, a także tworzenie nowych miejsc pracy - DYPLOM PRZYJAZNY PRACODAWCA,

- Henryk Staniszewski, prezes spółki MO RE KO w Bytomiu – za wzorowe, wieloletnie kierowanie firmą, a także tworzenie nowych miejsc pracy, DYPLOM PRZYJAZNY PRACODAWCA,

 

Z kolei Kanclerz Krzyża PRO SYRIA Wikariusz Wielkiego Przeora Generalnego Zakonu Rycerskiego Templariuszy Krzysztofa Kurzeja, wręczył Krzyże PRO SYRIA: Krzysztofowi Czajkowskiemu i Krzysztofowi Gizie.Na zakończenie piątkowej uroczystości prezes Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych pułkownik Tadeusz Koczkowski wręczył Pierścień Patrioty Dyrektorowi Opery Śląskiej w Bytomiu Łukaszowi Goikowi.

 

gala 1 gala 2 gala 3
gala 4 gala 6 gala 5

 Źródło: https://www.bytom.pl/

 

 

Partner Gali1.3.1 PKO 100 LOGO RGB

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc