Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Rozstrzygaj spory mediacją!

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach we współpracy ze Śląskim Centrum Arbitrażu i Mediacji od września ubiegłego roku podjęła intensywne działania mające na celu zwiększenie wykorzystania mediacji gospodarczych w rozstrzyganiu sporów gospodarczych.

 

Mediacja to szybki i efektywny sposób zakończenia sporów. Wszelkie sprawy mogą być zamknięte w postępowaniu z udziałem profesjonalnego mediatora, przed którym zawierana jest ugoda mająca identyczne skutki, jak sporządzona w sądzie.


Mediacja umożliwia ugodowe zakończenie sporu zaistniałego między przedsiębiorcami, który powstał w związku z prowadzoną przez nich działalnością. Mediacja jest możliwa w sprawach, w których prawo dopuszcza zawarcie ugody, szczególnie o zapłatę, wykonanie umów, ustalenie odszkodowań, roszczeń wspólników i akcjonariuszy, ustalanie obowiązków w ramach umowy konsorcjum.

 

Na jej podstawie można również przeprowadzić skuteczne postępowanie egzekucyjne, jak i żądać wpisu do księgi wieczystej.

 

Mediacja jest dobrowolna. Biorąc w niej udział przedsiębiorcy będący stronami postępowania sądowego lub stronami sporu, który nie został jeszcze skierowany do rozstrzygnięcia przez sąd.

 

W ramach tego samego projektu Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach prowadzi również akcję informacyjną mającą na celu rozpropagowanie idei mediacji jako alternatywnego, a znacznie tańszego sposobu rozwiązywania sporów.

 

Zachęcamy naszych Członków do aktywnego dołączenia do akcji.

 

Wszelkie dodatkowe informacje na temat idei mediacji gospodarczych jak również możliwości przeprowadzenia mediacji można uzyskać w naszej Izbie.

 

W tym celu prosimy o kontakt z Małgorzatą Kałużą tel. +48 502 507 017, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc