Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

RIG na MuniWorld2019

W dniach 25 lutego do 1 marca br. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach realizuje misję samorządowo-gospodarczą do Izraela, której głównym celem jest udział w wydarzeniu MuniWorld 2019. Udział w niniejszej misji biorą przedstawiciele samorządu województwa śląskiego, burmistrzowie, prezydenci miast, a także przedstawiciele sektora biznesowego.


MuniWorld 2019 to coroczna, międzynarodowa konferencja związana z innowacyjnością miast. Wydarzenie to ma miejsce w Centrum Konferencyjnym Tel Awiw. Jego organizacją zajmuje się Federacja Władz Lokalnych Izraela, która jest organizacją pozarządową, reprezentująca żydowskie i arabskie władze lokalne Państwa Izrael.


Konferencja ta jest miejscem spotkania Tych, którzy działają na rzecz szeroko pojętego rozwoju innowacji, przedsiębiorczości oraz kontaktów biznesowych. To także miejsce, w którym władze samorządowe mają szansę na poznanie praktycznych sposobów realizacji innowacyjnych projektów w ich regionie. Celem wydarzenia jest stworzenie miejsca współpracy pomiędzy uczestnikami, które owocuje jej wpływem na życie milionów mieszkańców.


Zwracając uwagę na wzrost zagrożeń w miastach i aglomeracjach miejskich na całym świecie, tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest „Bezpieczeństwo w Miastach”. Na przestrzeni ostatnich lat terroryzm stał się tematem dotyczącym nie tylko stref objętych konfliktami zbrojnymi, ale również rzeczywistym zagrożeniem dotykającym swoim działaniem obszary miejskie.


Jedną z głównych atrakcji konferencji są międzynarodowe targi „MUNIEXPO exhibition”, poświęcone zagadnieniu smart city oraz innowacji w miastach. W targach udział weźmie co najmniej 150 firm technologicznych oraz dostarczycieli usług, w tym najważniejszych przedstawicieli sektora prywatnego oraz co najmniej 8 tysięcy sprzedawców z Izraela i zagranicy. Konferencja MUNIWORLD 2019, to największa konferencja, która stanowi platformę dialogu wielu delegacji zagranicznych z całego świata.


W wydarzeniu weźmie udział także ponad 200 burmistrzów reprezentujących żydowskie i arabskie miasta Izraela. Spotkają się podczas zebrań o formule okrągłego stołu, które będą okazją do podjęcia rozmów pomiędzy ministrami, przedstawicielami rządu, samorządów, specjalistami w zakresie zarządzania lokalnego, reprezentantami Izraelskiej gospodarki, naukowcami, przedstawicielami mediów oraz burmistrzami i przedstawicielami miast z całego świata.

 


 

26 lutego delegaci misji samorządowo-gospodarczej brali udział w specjalnie przygotowanym dla nich przez Związek Samorządów Izraela (Israeli Federation of Local Governments) wyjeździe studyjnym do miejscowości Rishon LeZion, czwartym co do wielkości mieście znajdującym się w Izraelu. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać się z burmistrzem tego miasta, Raz Kinstlicha. Delegacja odwiedziła siedzibę Rishon Start Up, gdzie rozmawiano o nowoczesnych technologiach oraz cyberbezpieczeństwie połączonym z efektywnym zarządzaniem strukturą miejską oraz aktywizacją obywateli. Kolejna wizyta odbyła się w miejskim Call Center, dzięki działalności którego każdego miesiąca jest odbierane ponad 40 000 próśb i wniosków, stanowiących podstawę do działań mających za cel zwalczanie zagrożeń pojawiających się na terenie Rishon LeZion. Następnie udano się do znanej na całym świecie szkoły dla uzdolnionych "Ron Vardi", Miejskiego Centrum Młodzieży, a także Muzeum AGAM. Przedstawiciele samorządu a także sektora gospodarczego mieli czas na networking, jak i wzajemną wymianę doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego Smart Cities .

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc