Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Wizyta delegacji z Woj. Śląskiego na Targach „China International Import Expo 2018”

W dniach 03.11-10.11.2018 odbyła się wizyta delegacji z Województwa Śląskiego w Szanghaju na targach „China International Import Expo 2018”, delegacji przewodniczyła Pani Małgorzata Ochęduszko-Ludwik - Członek Zarządu Województwa 5 kadencji.

Celem wyjazdu była promocja województwa śląskiego wśród Chińskich inwestorów oraz wzmocnienie relacji i nawiązanie nowych z instytucjami strategicznymi z punktu widzenia inwestycji oraz współpracy z Miastem Szanghaj. Województwo Śląskie miało swoje miejsce promocyjne w Polskim Pawilonie, które było częścią wystawienniczą „Pawilonów Narodowych”, gdzie obok Polski promowały się kraje takie jak: Meksyk, Australia, Izrael, Rosja, Niemcy, Szwecja, Maroko, Filipiny, Ukraina, Peru, Arabia Saudyjska oraz Węgry. 

Odwiedzający punkt Woj. Śląskiego, przykuwali szczególną uwagę do prezentowanych przez Śląsk wybranych specjalizacji, w których rozwija się nasze województwo.

Celem udziału RIG w Katowicach podczas CIIE 2018 było wzmocnienie relacji z partnerem CCPIT Shanghai oraz nawiązanie nowych relacji zmierzających do zwiększenia kooperacji między Izbą a Chinami.

Delegacja spotkała się z nowo urzędującym Konsulem Generalnym RP w Szanghaju, Panem Markiem Ciesielczukiem oraz Prezydentem Invest Shanghai.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, będąca członkiem delegacji Województwa nawiązała kontakt z Invest Shanghai oraz CCPIT Dalian otwierając przed sobą nowe perspektywy współpracy z Szanghajem oraz Miastem Dalian i urzędującą w niej Izbą Gospodarczą. Tematem rozmów z Prezesem Invest Shanghai Panem Sun Xinhua było podpisanie porozumienia o współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach.

Nasza owocna współpraca z CCPIT Szanghaj będąca przykładem dla innych oddziałów tej instytucji, umożliwiła nam spotkanie z CCPIT Dalian Branch Prezesem Cui Tie, który na wzgląd na nasze dobre relacje z CCPIT Szanghaj wyraził duże zainteresowanie współpracą z naszą Izbą oraz Woj. Śląskim. Miasto Dalian, leżące w prowincji Liaoning, składa się z dużych zespołów portowych będąc równocześnie ośrodkiem przemysłu metalurgicznego, maszynowego, elektronicznego, elektrotechnicznego i chemicznego, nasza przyszła współpraca otwiera przed Izbą i jej firmami członkowskimi nowe perspektywy poszerzając działalność Izby i Województwa w Chinach.

Oprócz spotkań z nowymi instytucjami, Prezes Tomasz Zjawiony spotkał się z Yu Chenem, przewodniczącym CCPIT Szanghaj, które odwiedziło nasze województwo oraz Izbę podczas ostatniego VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie to było wspaniałą okazją do podsumowania Kongresu i naszych ostatnich działań, ponadto Prezes Izby Tomasz Zjawiony, rozmawiał nad udziałem Izby i jej firm w targach One Belt One Road organizowanych przez CCPIT Shanghai jak również nad zwiększeniem liczby uczestniczących firm z Szanghaju na kolejnym Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Expo było również świetną okazją spotkania się Prezesa Izby z Głównym Menedżerem Bank of China w Polsce Panem Bin Xia.

Zobacz galerię!

październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc