Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

"Bezpieczniki Taurona. Włącz w pracy”, edukacyjny program spółki dystrybucyjnej.

Każdego roku w trakcie prac remontowo-budowlanych dochodzi do kilkudziesięciu wypadków wskutek porażenia prądem elektrycznym. W ostatnich dwóch latach zmarło w Polsce z tego powodu blisko trzydzieści osób, a kilkadziesiąt zostało ciężko rannych. Tauron Dystrybucja od kilku lat prowadzi program, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa obcowania z prądem.

 

 Tauron ulotka bezpieczny kierowca 600px

 

Przyczyną wypadków w pracy jest prawie zawsze człowiek. - Główną przyczyną wypadków na placach budowy i w transporcie wskutek porażenia prądem jest lekceważenie zasad bezpieczeństwa, rutyna lub po prostu roztargnienie pracownika. Nasz program ma uświadomić pracownikom oraz pracodawcom, że przestrzeganie kilku podstawowych reguł pozwala uniknąć tragedii – podkreśla Lesław Majkut, szef biura pełnomocnika ds. BHP w Tauron Dystrybucji.

Przede wszystkim edukacja

Spółka chce przede wszystkim przestrzec, czym grozi nieodpowiedzialna praca z energią elektryczną. Pokazuje jak bezpiecznie pracować z prądem, unikać niebezpieczeństw, a także udzielić pomocy osobom poszkodowanym. Poprzez stworzenie check-listy - łatwych do zapamiętania czterech zasad - stara się nauczyć operatorów maszyn uważności i ułatwić koncentrację.

Na portalu Tauron Dystrybucji zostały zamieszczone materiały informacyjno-edukacyjne. Pracodawca, kierownik czy brygadzista może wydrukować i udostępnić pracownikom istotne dla ich bezpieczeństwa materiały.

W ubiegłym roku pięćset spółek budowlanych i transportowych z terenu działania Grupy Tauron w ramach kampanii bezpośredniej „Włącz ostrożność” otrzymało materiały edukacyjne przestrzegające operatorów maszyn rolniczych i budowlanych przed zahaczaniem o linie elektroenergetyczne. W bieżącym roku kontynuowano tę kampanię mediach społecznościowych.

Bezpieczniki Taurona
Kampania „Bezpieczniki TAURONA. Włącz w pracy” jest częścią całego cyklu programów edukacyjno-informacyjnych, organizowanych przez spółki z Grupy TAURON pod wspólnym brandem „Bezpieczniki TAURONA”. W ramach programu przeprowadzono cykl lekcji edukacyjnych dla szkół i przedszkoli, akcję „Podpisuję tylko uczciwe umowy” oraz zorganizowano szereg spotkań z seniorami „Nie znasz, nie otwieraj”. Bardzo aktywnie działa strona bezpiecznikowa dla dzieci. Znajdą tam one gry, konkursy i zabawy edukacyjne.


- Działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników energii - naszych klientów - które od lat są prowadzone na terenie działania Grupy Tauron wpisują się doskonale w strategię marki TAURON – podsumowuje Marcin Marzyński, rzecznik prasowy Taurona Dystrybucji.

Szczegóły dotyczące akcji „Bezpieczniki TAURONA. Włącz w pracy” dostępne są na stronie kampanii: www.bezpiecznikitaurona.pl 


Kontakt:
Marzena Anna Wójcik
TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna 

Tel. +48 889 50 64, tel. kom. +48 723 600 826
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc