Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Młodzi Przedsiębiorcy i Startupy z krajów Grupy V4 - perspektywy i możliwości rozwoju

Jaki wpływ na rozwój najlepszych startupów ma specjalizacja krajów w Grupie Wyszehradzkiej? Jakie są bariery współpracy w Grupie V4 oraz jak je likwidować? Jak w praktyce działają mechanizmy wsparcia wychodzenia na rynki zagraniczne oraz instrumenty dedykowane MŚP i startupom w Europie Środkowej? Na te oraz inne pytania odpowiedzą eksperci w dyskusji o perspektywach i możliwościach rozwoju młodych przedsiębiorcach i startupach rozwijających działalność w krajach Grupy Wyszehradzkiej podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Panel odbędzie się 17 października 2018 roku o godzinie 13:30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Celem spotkania będzie zwrócenie uwagi na czynniki pozytywne i negatywne w poszczególnych krajach V4 wpływające zarówno na rozwój tradycyjnego biznesu, jak i nowoczesnych technologii. Dyskusja umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami w zakresie tworzenia rozwiązań wspierających działalność tradycyjną i innowacyjną oraz odkryje obszary wymagające lepszego wsparcia.

 

Wśród omawianych podczas spotkania obszarów znajdą się także wyzwania w pozyskiwaniu talentów w kontekście tworzenia innowacyjnej kadry biznesu przyszłości. Uczestnicy będą mogli również przyjrzeć się bliżej specyfice ekosystemów startupowych funkcjonujących w poszczególnych krajach Grupy V4.

 

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: przedstawiciele startupów z krajów V4, przedsiębiorcy z krajów V4, przedstawiciel Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców oraz przedstawiciel nauki. Swój udział potwierdzili m.in. Janusz Dramski, manager Business Link Katowice oraz wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach; Benjamin Knöfler, wiceprezydent Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w Brukseli, Katarzyna Abramowicz, CEO Specfile; György Kozmann, Co-founder i CEO węgierskiego HeartBit; Matej Michlík, co-founder NiceVisions ze Słowacji oraz Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes zarządu SPIN-US Sp. z o.o. spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie poprowadzi Kamil Durczok, redaktor naczelny Silesion.pl.

 

Druga część spotkania będzie przeznaczona na prezentację zaproszonych startupów, które swoim przykładem reprezentować będą poszczególne kraje.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja z zaznaczeniem konkretnych paneli/spotkań poprzez stronę www.ekmsp.eu. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorem panelu “Młodzi Przedsiębiorcy i Startupy z krajów Grupy V4 - perspektywy i możliwości rozwoju” jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Partnerem Instytucjonalnym jest Komisja Europejska.

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc