Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Spotkanie Firm Członkowskich RIG w Katowicach 10 września!

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Członkowskiego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, które odbędzie się w siedzibie Izby 10 września br. o godz. 17.00.


Poziom bezrobocia nad Wisłą jest już na historycznie niskim poziomie, a liczba osób bez zatrudnienia spadła poniżej miliona. Optymizm, jaki płynie z rynku pracy, wywołuje jednak coraz większy ból głowy u pracodawców. Przybywa sektorów, gdzie brak rąk do pracy jest palącym problemem. Zatrudnienie cudzoziemców to jedyny sposób, żeby odpowiedzieć na konsekwencje niekorzystnych trendów demograficznych – niskiego przyrostu naturalnego, starzenia się społeczeństwa i wyjazdów znacznej liczby Polaków, którzy na stałe osiedlają się i pracują za granicą. Musimy otworzyć się na siłę roboczą z zagranicy. Jednak zamiast spontanicznego poddania się migracyjnej fali należy prowadzić ten proces według przemyślanego planu.

 


Abyśmy mogli zgłębić wiedzę w tym zakresie do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Annę Rostocką, Dyrektora Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) w Warszawie oraz Michała Wysłockiego reprezentującego Kancelarię Prawną Sadkowski i Wspólnicy, Dyrektora Działu Prawa Imigracyjnego, specjalizującego się w procedurach związanych z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców na terytorium RP.

 

 

Po części merytorycznej serdecznie zapraszam na mini koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej PGG. Orkiestra została założona przez Grzegorza Mierzwińskiego. Pomimo młodego wieku składu osobowego instrumentalistek poziom artystyczny jest bardzo wysoki. Orkiestra posiada bogaty repertuar począwszy od opery, poprzez operetkę, musical, po nastrojowe pieśni jidysz aż po tradycyjny jazz. Po koncercie tradycyjnie zapraszam na poczęstunek.

 

 

Partnerem spotkania jest Bank PKO BPPKO

 

 


Licząc na Państwa aktywny udział, pozostaję z wyrazami szacunku.

Tomasz Zjawiony
Prezes RIG w Katowicach

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc