Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Katowice dobrym miejscem dla MŚP

Najlepszy samorząd to taki, który rozumie, że miasta i przedsiębiorstwa potrzebują siebie nawzajem - miasta potrzebują kapitału intelektualnego i społecznego, a przedsiębiorstwa rozwoju szeroko rozumianej infrastruktury. Miasto Katowice, dzięki odpowiedniemu zapleczu naukowo-badawczemu, korzystnemu położeniu oraz bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze, stanowi idealne miejsce do prowadzenia działalności, w tym również w branżach innowacyjnych i kreatywnych. Te atuty stanowią magnes nie tylko dla dużych inwestorów, ale zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy stanowią podstawę gospodarki. To dzięki nim Miasto rozwija się w sposób dynamiczny, zapewniając tym samym wyższą jakość życia oraz jeszcze lepsze warunki do rozwoju przedsiębiorczości.

 

 

3

Źródło: Archiwum UM Katowice

katowice ekmsp 290px

Źródło: RIG w KatowicachMiasto Katowice oferuje wsparcie dla przedsiębiorców z sektora MŚP w postaci szeregu podejmowanych działań. W strukturze Urzędu Miasta w Wydziale Obsługi Inwestorów funkcjonuje Referat Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który tworzy otoczenie przyjazne lokalnym przedsiębiorcom poprzez pełnienie funkcji opiekuna inwestora, organizowanie szkoleń i porad prawnych, wspieranie inicjatyw oddolnych, promowanie przedsiębiorczości oraz współpracę z instytucjami otoczenia biznesu.

 

 

1

Źródło: Archiwum UM Katowice

2

Źródło: Archiwum UM Katowice


  

W odpowiedzi na wzrost innowacyjnych przedsięwzięć Miasto Katowice pomagając odkrywać i rozwijać potencjał wśród wszystkich zainteresowanych przedsiębiorczością oraz innowacjami, tworzy przy ul. Teatralnej Miejski Inkubator Przedsiębiorczości. Będzie to kompleksowa infrastruktura składająca się ze strefy coworkingowej, strefy pracy indywidualnej, strefy business oraz strefy fab-lab. Inkubator będzie miejscem pracy, rozwoju i wymiany kontaktów wzbogaconym o wsparcie merytoryczne oraz organizowane w nim wydarzenia.


W ramach tworzenia ekosystemu przedsiębiorczości i innowacji powstał również Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości umożliwiający przedsiębiorcom nawiązywanie międzynarodowych kontaktów oraz ekspansję zagraniczną.

 


Podejmowane przez Miasto Katowice działania przyciągają inwestorów z sektora MŚP, którzy poprzez zakładanie i rozwój swoich przedsiębiorstw wpływają na dynamiczny wzrost gospodarczy miasta.

 

Dowiedz się więcej!

Katowice dobrym miejsce dla MŚP!

Polub nas i bądź na bieżąco!


5

Źródło: Archiwum UM Katowice

 
kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc