Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

G20 YEA Leadership Assembly w Katowicach

 Spotkania liderów G20 Young Entrepreneurs' Alliance, które odbyło się 11-16 maja w Katowicach, skupiło młodych przedsiębiorców reprezentujący firmy z 20 największych gospodarek świata. Przedstawiciele młodego biznesu przyjechali na Śląsk na zaproszenie Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w Brukseli i Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

Uczestnicy spotkania, którego współgospodarzami były Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasto Katowice i Miasto Zabrze ustalili datę globalnego szczytu młodych przedsiębiorców w Buenos Aires na 20-21.09.2018 roku oraz pracowali nad projektem deklaracji, która zostanie poddana pod obrady pięciuset przedsiębiorców obecnych na wrześniowym spotkaniu w Argentynie. Dokument zostanie przekazana na ręce przywódców krajów G20 podczas ich spotkania, a jego publiczne ogłoszenie nastąpi w ramach ósmej Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach w dniach 17-19 października 2018 roku.

 

Tematami przewodnimi, nad którymi pracuje obecnie G20 YEA są edukacja, obciążenia podatkowe i swoboda poruszania się młodych przedsiębiorców na globalnym rynku. - Delegaci byli zgodni, że było to najbardziej owocne spotkanie w ostatnich latach. Omówiliśmy nie tylko sprawy przewidziane jako stałe elementy agendy spotkania liderów G20 YEA, które zawsze odbywa się na kilka miesięcy przed globalnym szczytem G20 YEA, ale też wiele kwestii związanych z dalszym funkcjonowaniem i rozwojem grupy G20 YEA – podsumowuje Przemysław Grzywa, dyrektor generalny YES for Europe, który reprezentuje obszar Unii Europejskiej w G20 YEA.

 

Uczestnicy podczas swojego pierwszego pobytu w Polsce nie tylko odbyli szereg roboczych spotkań, ale też poznawali gospodarczy potencjał Śląska oraz wzięli udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym, podczas którego dyskutowali w ramach sesji „G20 Young Entrepreneurs’ Alliance – młoda przedsiębiorczość wobec globalnych wyzwań”. - Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć przedsiębiorców z największych światowych gospodarek tworzących G20. Myślę, że najlepszym podsumowaniem tych kilku dni są słowa uznania dla naszego regionu opublikowane przez przedstawicieli G20 YEA na Twiterze, które mówią o tym, że region jest rzeczywiście niezwykły, pełen kreatywności i innowacji – dopowiada Janusz Dramski, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która reprezentuje polskich przedsiębiorców w YES for Europe.

 

G20 Young Entrepreneurs' Alliance to globalna sieć młodych przedsiębiorców i organizacji wspierających ich rozwój. Organizacja nie tylko stara się docierać do największych światowych gospodarczych graczy z przesłaniem dotyczącym roli i znaczenia młodych przedsiębiorców w krajach członków G20, ale też podczas spotkań wymieniać doświadczenia i dobre praktyki.

 

G20 3 G20 1
G20 2 G20 4

 

Już dziś Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza polskich przedsiębiorców do przyłączenia się do unijnej delegacji na globalne spotkanie przedsiębiorców G20 YEA, które odbędzie się 20-21 września 2018 roku w Buenos Aires w Argentynie. Będzie to doskonała okazja, by poznać z bliska rynek argentyński i południowo-amerykański i nawiązać relacje biznesowe z przedsiębiorcami z całego świata.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc