Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Święto Delegatury w Bytomiu – relacja z gali

27 Gala Bytomskiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach za nami. 13 kwietnia w Operze Śląskiej w Bytomiu podsumowano miniony rok oraz wręczono Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji, Złote i Srebrne Odznaki Zasłużony dla Województwa Śląskiego, odznaczenia nadane przez Prezydenta RP osobom zasłużonym na rzecz rozwoju medycyny oraz społeczności lokalnej, a także Krzyże Zasługi Pro Syria.

 


Podczas uroczystości po raz kolejny przedsiębiorcy mogli spotkać się z przedstawicielami administracji państwowej i samorządowej. Gala była dobrym momentem do refleksji nad kolejnym rokiem działań, a także swego rodzaju zwieńczeniem wspólnych przedsięwzięć.

 


Galę rozpoczęło nadanie odznaczeń państwowych: Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali prof. Jerzy Arendt i Maciej Lempart, a Jolanta Lesiczka i Tomasz Stalica uhonorowani zostali Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 


Złote Odznaki Zasłużony dla Województwa Śląskiego otrzymali:

 

 • Anna Cichoń – właścicielka restauracji Appassionata w Radzionkowie, angażująca się społecznie poprzez organizację bali charytatywnych dla Ligii Kobiet oraz sponsoring działalności klubów sportowych Ruch Radzionków i Olimpia Piekary Śląskie.

 

 • Jolanta Wąsowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu, doceniona m.in. za prowadzenie cyklicznych szkoleń dla koordynatorów działających w placówkach oświatowych na terenie Bytomia, Piekar Śląskich i Powiatu Tarnogórskiego w zakresie realizacji programów prozdrowotnych. Ponadto PPIS w Bytomiu jest współorganizatorem profilaktycznych akcji zdrowotnych „Wiosna ze zdrowiem” i „Jesień ze zdrowiem”. Wspiera też działania Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” w Radzionkowie oraz przeprowadza bezpłatne badania dla podopiecznych Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – Centrum DZWONI w Bytomiu.

 

 • Łukasz Goik – dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu – jak podkreślano – szczególnie zaangażowany w działalność edukacyjną zarówno Opery, jak i w wielu placówek oświatowych. Wspiera swą działalnością stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego m.in. Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych w Bytomiu, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych w Bytomiu, Fundację „Kompleks Zamkowy w Starych Tarnowicach”.

 

 • Omran Ibrahim – lekarz urodzony w Syrii, oOd 1988 roku przebywający w Polsce. Obecnie, pomimo swojej codziennej pracy w Szpitalu Specjalistycznym numer 2 w Bytomiu, pełni funkcje dydaktyczne szkoląc studentów z zakresu gastroenterologii w Katedrze i Oddziale Klinicznych Chorób Wewnętrznych. Od przeszło czterech lat jako wolontariusz opiekuje się chorymi dziećmi w Śląskim Stowarzyszeniu Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ,,Akcent” w Katowicach. W 2015 r. został wyróżniony Dyplomem Uznania przyznawanym przez Bytomską Delegaturę RIG w Katowicach – za wybitny profesjonalizm medyczny i szczególne umiejętności lekarskie.

 


Srebrną Odznakę Zasłużony dla Województwa Śląskiego otrzymała Barbara Kulikowska – Prezes PSS Społem – osoba o dużej kulturze osobistej, pogodna, pełna pozytywnej energii, w wolnych chwilach wędrująca po górach lub lesie z kijkami. Otwarta na ludzi i wydarzenia wokół niej. Wszechstronna, z dużą charyzmą i wiedzą, a także doświadczeniem w zakresie biznesu i pracy.

 

Podczas Gali Honorową Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, za zaangażowanie w działania Izby otrzymali dwaj Honorowi Obywatele Bytomia: prof. Aleksander Sieroń – Honorowy Obywatel Miasta Bytomia oraz Jerzy Pieniążek – dyrektor Szpitala nr 4 w Bytomiu.

 

Wyróżnienie za współpracę oraz promocję idei samorządu gospodarczego – Złote Laury Umiejętności i Kompetencji otrzymali:

 

 • prof. dr hab. nauk med. spec. Anita Olejek – ginekolog-położnik, endokrynolog i onkolog. Kierowniczka Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu,
 • Krzysztof Turzański – wiceprezydent Piekar Śląskich,
 • Dariusz Rajczyk – prezes Zarządu Centrum Medycznego „SILESIANA” Sp. z o.o.

 

Srebrnymi Laurami Umiejętności i Kompetencji uhonorowani zostali:

 

 • Antoni Wojciechowski – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych
 • Krzysztof Giza – prezes Zarządu Spółki Hatex Ogrody Zimowe
 • Zakład Kominiarski Michał i Bartłomiej Kuźniarz

 

Z kolei statuetką będąca najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Bytomską Delegaturę RIG w Katowicach wyróżnieni zostali:

 

 • Reginald Ches – za całokształt pracy, wychowanie wielu młodych pokoleń techników. Za utrzymanie kontaktów między młodzieżą Bytomia i Recklinghausen oraz w podziękowaniu za długoletnią współpracę z Bytomską Delegaturą RIG w Katowicach.
 • Michał Szwarc – za całokształt dokonań na polu budownictwa. Za propagowanie pamięci o Polakach zamieszkujących Kresy Wschodnie oraz w podziękowaniu za długoletnią współpracę z Bytomską Delegaturą RIG w Katowicach.

 


Dyplomy Bytomskiej Delegatury RIG w Katowicach otrzymali:

 

 • Andrzej Żydek – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich
 • Adam Szwarc – właściciel Pracowni Projektowej a.s. studio Adam Szwarc
 • Przemysław Bączkiewicz – właściciel firmy SPEC Gastro-Centrum Wyposażenia Dla Gastronomii
 

Krzyże Zasługi PRO SYRIA przyznawane donatorom Programu Serce dla Syrii, niosącemu pomoc ofiarom wojny w tym kraju, zwłaszcza chrześcijanom oraz sierotom, trafiły natomiast do Grzegorza Gduli oraz Zbigniewa Klimusa.


Leszek Dziub – prezes Bytomskiej Delegatury RIG w Katowicach, otrzymał z kolei dyplom Praemium Honoris Cresovianae za wybitne zasługi w organizacji wieloletniej, konsekwentnej i niezwykle skutecznej pomocy humanitarnej dla Polaków na Kresach Wschodnich i podtrzymywanie ducha polskości.

 

Zobacz fotorelację z Gali!

 

Jedną z kluczowych części Gali było uhonorowanie Prezesa Bytomskiej Delegatury RIG w Katowicach - Leszka Dziuba Pierścieniem Patrioty. Pierścień jest wyróżnieniem przyznawanym przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Honoruje osoby zasużony na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny.

 

 

 lleszekdziub2 300px  leszek dziub250px

 


---
Delegatura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bytomiu utworzona została w 1991 r. Obecnie zrzesza 56 podmiotów gospodarczych. Dzięki przynależności do Izby, jej Członkowie biorą udział w licznych szkoleniach, seminariach i konferencjach krajowych i zagranicznych. Efektem całokształtu jej działań jest rosnąca świadomość przedsiębiorców, których uwaga obecnie skupiona jest głównie na skutecznych działaniach mających na celu pozyskanie środków unijnych.


Ponadto członkowie Izby udzielają się czynnie w akcjach dobroczynnych. Wspomagają finansowo domy dziecka, szkoły, przedszkola, parafie kościelne oraz kluby sportowe, w tym Polonię Bytom.

 

 

  

 

          Partnerzy Gali 

 

 
 LOGOTYP PKO 80
                                     

 

logo60 150

 

 

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc