Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Pojedź na misję gospodarczą do Tajlandii!

 Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą Królestwa Tajlandii w Polsce zapraszają firmy sektora przetwórstwa rolno-spożywczego (technologie, urządzenia i maszyny, opakowania), bezpieczeństwa żywności oraz producentów artykułów spożywczych do udziału w MISJI handlowo-gospodarczej do Tajlandii, która odbędzie się w dniach: 28.05-01.06.2018.

 

Celem wydarzenia jest promocja polskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego (w tym technologie i maszyny) oraz prezentacja polskich artykułów spożywczych (mięso, artykuły mleczne, słodycze, zdrowa żywność, dodatki do żywności). Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy producentów, firmy, instytucje, ośrodki badawcze poszukujące partnerów biznesowych i instytucjonalnych w Tajlandii oraz Azji Południowo-Wschodniej.

 

Wg informacji przekazanych przez Ambasadę Tajlandii, strona tajska zainteresowana jest pozyskaniem nowych technologii i parku maszynowego dla sektora rolno-spożywczego, w tym również linii opakowań w związku z modernizacją tego sektora.

 

TAJLANDIA:


Jeden z prężniej rozwijających się krajów ASEAN-u, którego tempo wzrostu gospodarczego w 2017 r. kształtowało się na poziomie 4.0 %. Eksperci przewidują stabilny wzrost gospodarki tajskiej w perspektywie 5-10 lat. Obroty handlowe pomiędzy Polską a Tajlandią wynosiły w 2017 roku: 1.1 mld USD (wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim rokiem). W polskim eksporcie dominowały wyroby przemysłu: chemicznego, następnie elektromaszynowego oraz artykuły rolno-spożywcze.

 

W ramach programu merytorycznego misji zostaną zorganizowane dla Państwa: spotkania B2B z partnerami tajskimi, rozmowy handlowe podczas Międzynarodowych Targów Spożywczych THAIFEX –World of ASIA FOOD 2018, spotkania i wizyty w instytucjach i agencjach rządowych związanych z sektorem rolno-spożywczym (dot. m.in. certyfikacji, uzyskania licencji weterynaryjnych, sanitarnych oraz innych związanych z dopuszczeniem produktów do rynku). Dla zainteresowanych proponujemy udział w seminariach branżowych, organizowanych w ramach targów TAJFEX, ewentualnie wizyty studyjne.

 

Przy przygotowaniu programu w Tajlandii, wsparcia i pomocy udzielą nam m.in.: Ambasada RP w Bangkoku, Ambasada Tajlandii w Polsce, Ministerstwo Handlu Tajlandii, Ministerstwo Rolnictwa oraz Thai Chamber of Commerce and Industry.

 

KIG w ramach misji poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj.: zorganizuje przeloty, transfery na miejscu, zakwaterowanie.

 

SZACOWANY KOSZT MISJI WYNOSI: ok. 4960.00 PLN netto

 

Cena obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Bangkok - Warszawa, transport lokalny, zakwaterowanie (3 noclegi), aranżację spotkań merytorycznych, ubezpieczenie, druk informatora o uczestnikach misji, opiekę organizatora ze strony KIG.

 

UWAGA: Dla importerów artykułów spożywczych z Tajlandii możliwe jest dofinansowanie kosztów zakwaterowania poprzez Targi THAJFEX 2018 po wcześniejszej rejestracji i spełnieniu warunków wymaganych przez organizatora tajskiego.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W MISJI


Osoby zainteresowane udziałem, uprzejmie proszę w terminie do dnia: 17 kwietnia 2018 r.
o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online TUTAJ!

 

Kontakt:


Krajowa Izba Gospodarcza – Biuro Współpracy z Zagranicą
Katarzyna KANIEWSKA, tel. 22 630 97 07
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

.

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc