Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

e-Składka – o czym jeszcze warto pamiętać

W tym roku rozliczenia z ZUS stały się łatwiejsze i szybsze. Zamiast kilku przelewów do ZUS przedsiębiorcy opłacają składki jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego (NRS). Dotychczasowe rachunki do wpłat zostały zamknięte – przypomina Izabela Jakubek Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z chorzowskiego Oddziału ZUS.

 

Gdzie sprawdzisz numer rachunku bankowego


• w każdej chwili na stronie internetowej ZUS;
• na stronie www.eskladka.pl uruchomiona została wyszukiwarka NRS;
• możesz go ustalić w każdej placówce ZUS;
• łącząc się z Centrum Obsługi Telefonicznej (tel. 22 560 16 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).


Nowa usługa wyeliminowała podawanie wielu dodatkowych informacji przy realizacji przelewu, takich jak: NIP, REGON, PESEL, czy miesiąc za który opłacasz składki.

 

Warto pamiętać

 

Jeśli masz zadłużenie w ZUS, podzieloną wpłatę przekażemy na najstarsze zadłużenie na danym ubezpieczeniu albo funduszu na koncie. Dzięki temu nie narastają odsetki.


Jeżeli jesteś przedsiębiorcą który posiada długi z tytułu nieopłaconych składek ZUS, powinieneś skorzystać z układu ratalnego. Wówczas będziesz mógł spłacać dług i jednocześnie będziesz miał prawo np. do zasiłku chorobowego.

 


Więcej informacji o e-Składce można przeczytać na stronie internetowej http://www.zus.pl/eskladka.


Doradca pomoże


Jeśli masz wątpliwości w zakresie opłacania, rozliczania wpłat, bądź chcesz uzyskać odpowiedź na inne pytania dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej możesz skorzystać z pomocy doradcy płatnika składek. Jego stanowisko znajduje się na Sali Obsługi Klientów w każdym Oddziale i jednostce terenowej ZUS. Możesz także zarezerwować wizytę u doradcy nie wychodząc z domu. Wystarczy że zalogujesz się na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc