Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Marcowe Spotkanie Członkowskie za nami!

Na marcowe Spotkanie Członków i Sympatyków RIG w Katowicach został zaproszony specjalny gość – Poseł do Parlamentu Europejskiego – Jan Olbrycht. Przewodnim tematem była „Rezolucja o przyszłości finansów Unii Europejskiej”. Spotkanie miało miejsce 19 marca w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.

 

spotkanie czlonkowskie 19 1

 

Poseł Jan Olbrycht przedstawił stanowisko Parlamentu Europejskiego dotyczące wybranych elementów budżetu UE w następnej perspektywie finansowej po 2020 roku. Podkreśla m.in., że nowe wyzwania nie mogą być finansowane kosztem obecnych obszarów wsparcia. Odrzucono również jednoznacznie zaprezentowane przez Komisję scenariusze dla przyszłego modelu Unii, które oznaczały redukcję polityki spójności i polityki rolnej.


"Sama dziura w budżecie z powodu Brexitu wynosi 10-14 miliardów euro netto rocznie. Gdybyśmy chcieli utrzymać dzisiejszą politykę w takiej skali jaka ona jest bez Brytyjczyków to zabraknie nam 10-14 miliardów euro." 


Ponadto poseł wsponiał o problemach, które musi pokonać Unia Europejska takich jak uzbrojenie, bezpieczeństwo, napływ imigrantów i wyjście Wielkiej BrytanIi z UE. 

 

spotkanie czlonkowskie 19 2

 

Jak zawsze nie zabrakło słowa Księdza Andrzeja Nowickiego. Duszpasterz środowisk gospodarczych w swoim wystąpieniu powiedział o sensie naszego życia odnosząc się do słów Martina Heideggera, który mówił o tym, że najbardziej do myślenia daje to, że nie myślimy. Te słowa odnosiły się do świata, który idzie do przodu, ale który nie myśli nad sensem życia. 
Życzył również każdemu nadziei i myślenia jako zdolności przekraczania to co zastane. 

 

W drugiej części sptkania Prees Tadeusz Donocik przypomniał o nadchodzących wydarzeniach:

  • 6 kwietnia Gala Konkursu o tytuł Czechosława
  • 8 kwietnia Koncert Papieski w Pszczynie
  • 13 kwietnia Gala Delegatury RIG w Bytomiu
  • 7 maja Gala z okazji Święta Europy w Teatrze Rozrywki
  • 11 czerwca Sprawozdawczo-Wyborczego Zgromadzenia Członków RIG w Katowicach

 

Tradycyjnie pod koniec spotkania nastąpiło wręczenie certyfikatu nowej firmie członkowskiej - Park Innowacji i Przemysłu Sp. z.o.o. w Katowicach.

 

spotkanie czlonkowskie 19 3

 

Ostatnią częścią Spoktnia Członków i Sympatyków RIG w Katowicach było uhonorowanie Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta Pierścieniem Patrioty. Pierścień jest wyróżnieniem przyznawanym przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Honoruje osoby zasużony na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny.

 

 spotkanie czlonkowskie 19 5

 

spotkanie czlonkowskie 19 6

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc