Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Spotkanie z przedstawicielami Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie

Mając na uwadze ogromny potencjał wzajemnych inwestycji, możliwości rozwoju regionów dzięki wzmożonej współpracy polsko-węgierskiej, 6 marca br. w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie, Attaché Ekonomicznym Panią Dr Anną Wisniewski oraz Panem Péterem Nándor Kertész. Spotkanie było poświęcone wielowymiarowym możliwościom integracji rynków małych i średnich przedsiębiorstw na linii Polska-Węgry. Rozmawiano na temat współpracy w ramach VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz perspektyw tworzenia wspólnych eventów oraz misji gospodarczych skierowanych do przedsiębiorców sektora MŚP.

 

grupowe 550px


Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pierwsze relacje na rzecz integracji i rozwoju sektora biznesowego Polska-Węgry rozpoczęła w 1998 roku, dzięki Porozumieniu o współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlowa w Miszkolc. W tym jubileuszowym roku rozpoczęto nowy etap współpracy niniejszych, kluczowych dla biznesu w regionie podmiotów.


Rynek węgierski wśród polskich inwestorów cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrą renomą. Dość powszechna jest opinia o łatwości nawiązywania kontaktów przez polskich przedsiębiorców. Polscy przedstawiciele biznesu są uważani przez Węgrów za partnerów godnych zaufania. Relacje te są wzmacniane przez działania grupy Wyszehradzkiej.

 

Polsko-węgierska wymiana handlowa od lat charakteryzuje się ustawicznym wzrostem. Podobnie dzieje się na polu współpracy sektora nauki i kultury, czego najlepszym dowodem jest przyjęcie przez rząd 16 stycznia br. projektu ustawy dotyczącej utworzenia Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Działalność Instytutu ma za cel wzmocnienie konkurencyjności i wzajemnej integracji niniejszych państw. Dzięki wspólnej pracy na rzecz wspierania inicjatyw dziedziny nauki, kultury, innowacji, sektora gospodarki, jak i kształtowania wieloaspektowej polityki, możliwe będzie rozwijanie współpracy polsko-węgierskiej na wielu płaszczyznach.

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc