Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Weź udział w seminarium w Nowym Yorku!

Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje o możliwości wzięcia udziału w 15. edycji EU - UN Procurement Seminar organizowanego przez European Procurement Forum (EUPF) w dn. 9-10 kwietna 2018 r. w Nowym Jorku.

 

EUPF - The European Procurement Forum, Inc - jest organizacją typu non profit. Jej celem jest promowanie wśród firm z regionu UE działań popularyzujących elementy wiedzy i dobrych praktyk z zakresu przetargów realizowanych na forum ONZ. EUPF zostało powołane przez radców handlowych państw członkowskich Unii Europejskiej w Nowym Jorku, którzy spotykają się regularnie od 1996 r.

 

Uczestniczące w seminarium EUPF firmy będą miały możliwość pogłębienia wiedzy nt. źródeł informacji o przetargach organizacji międzynarodowych (OM), metodach reagowania na ogłoszenia oraz rodzajach produktów i rynków, którymi zainteresowane są OM. Firmy, które wezmą udział w seminarium będą miały okazję zapoznania się z tematem rynku zamówień publicznych ONZ, którego wartość przekracza 17 mld USD rocznie. Seminarium daje możliwość odbycia spotkań B2B z licznie zgromadzonymi reprezentantami sektora prywatnego z całej Europy (ponad 60 firm wzięło udział w spotkaniach w 2017 r.), którzy mogą podzielić się własnym doświadczeniem w zakresie współpracy z organizacjami międzynarodowymi oraz startowaniu w przetargach (np. w formie konsorcjum, podwykonawstwa, czy innych formach wspólnych).


W trakcie seminarium odbędzie się szereg spotkań B2P (ang. business to procurers) w formie spotkań indywidualnych z potencjalnymi dostawcami oraz pracownikami departamentów zamówień publicznych organizacji skupionych w systemie NZ. W trakcie spotkań z przedstawicielami organizacji międzynarodowych odpowiedzialnymi za zamówienia firmy będą mogły bezpośrednio zaprezentować swoje produkty (towary i usługi) przedstawicielom.

 

W programie EU - UN Procurement Seminar przewidywane są:

  • prezentacje instytucji zamawiających w ramach systemu NZ, m.in. dotyczące profilu zamawianych dóbr i usług wraz z omówieniem procedur przetargowych i tzw. "najlepszych praktyk" w danej organizacji. W spotkaniu planowany jest udział przedstawicieli m.in.: UN/PD, UNDP, UNICEF, UNLB, UNOPS, UNDB, UNFPA i Bank Światowy.
  • warsztaty tematyczne i grupy dyskusyjne z pracownikami departamentów zamówień publicznych dla określonych sektorów, m.in.: energetycznego, dostaw wody i urządzeń sanitarnych, budownictwa, utylizacji odpadów, transportu i logistyki oraz obszaru zamówień integrujących zasady zrównoważonego rozwoju (ang. sustainable procurement).
 
Informacje szczegółowe, jak również bezpośrednia rejestracja uczestnictwa dostępne są na stronie: http://eupf.org/   


marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc