Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Msza św. za środowiska gospodarcze już za nami

W niedzielę 12 stycznia przedsiębiorcy, samorządowcy, środowiska akademickie i przedstawiciele instytucji życia publicznego po raz 29 spotkali się na mszy świętej by podziękować za miniony rok i prosić o pomyślność w tym, który się już rozpoczął. Msza za środowiska gospodarcze odprawiona została w Prokatedrze pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Nabożeństwo koncelebrowali Ekscelencja Biskup Adam Wodarczyk wraz z ks. Markiem Zyzakiem, który zastępował nieobecnego duszpasterza Środowisk Gospodarczych ks. kanonika, dziekana, prof. dr. hab. Andrzeja Nowickiego i Piotrem Brząkalikiem – duszpasterzem trzeźwości, kanonikiem, proboszczem Parafii w Szopienicach.


sztandarKsiądz Piotr wygłosił wspaniałą homilię wskazującą na potrzebę co najmniej okresowego zatrzymania się i uświadomienia dokąd w jakim celu zmierzasz? Co chcesz osiągnąć? Kim chcesz być ? Po co to robisz ? Kim w końcu jesteś ? Dlaczego?


Uroczystą oprawę liturgii zapewnił znakomity Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak, zaś poczty sztandarowe wystawiły Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie oraz Tramwaje Śląskie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że sztandar częstochowskiej Izby osobiście dzierżył Prezydent Rady Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Częstochowie, Tadeusz Szymanek. 


W kościelnych ławach zasiedli m.in. Franciszek Buszka, Przewodniczący Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, przedstawiciele Śląskiej Izby Budownictwa, Prezes Izby Rzemieślniczej, prof. dr hab. Jan Klimek, Członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli, oraz Dyrektor Biura tej Izby Pani Beata Białowąs oraz Mirosław Bobrzyński, Prezes Euro-Centrum w Katowicach, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców Nostra Res, Członkowie Kierownictwa Bractwa Kurkowego z Hetmanem Edwardem Kóską na czele, Andrzej Raj współzałożyciel i wieloletni Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Gospodarczego – organizacji, która zainicjowała powołanie Górnośląskiego Banku Gospodarczego obecnie Getin Banku. W uroczystości wzięli udział również Tadeusz Donocik – inicjator spotkania, prezes RIG w Katowicach oraz przedstawiciele poszczególnych delegatur Izby i ich szefowie m.in. Prezes Wiesław Pochopień z Czechowic-Dziedzic i liczna grupa przedsiębiorców z tego miasta wraz zastępcą burmistrza dr. Pawłem Mrowcem oraz Maciejem Kołoczkiem.


Swoją obecnością uświetniły naszą uroczystość Sekretarz Miasta, Ewa Weber oraz Naczelnik Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Katarzyna Kucia reprezentujące Prezydenta Miasta Zabrze, Panią Małgorzatę Mańkę Szulik. Licznie przybyli także przedstawiciele Uczelni Wyższych, głównie Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Nie zabrakło również sekundującego nam niemal od zawsze Pana Henryka Kimel. Pracowników naszej Izby oraz Forum Młodych reprezentowali członkowie pocztu sztandarowego oraz osoby, które na ręce koncelebransa złożyły dar ołtarza, czyli piękny, prosty kielich mszalny.


Wielkim zaszczytem dla uczestników uroczystości była obecność Przewodniczącego Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej, Pana Ministra Herberta Leopolda Gabrysia z Małżonką.


Ponad dwustu zmarzniętych uczestników, mszy świętej skutecznie rozgrzewały dźwięki występu Orkiestry Dętej Miasta Czechowice-Dziedzice, która witała gości przed Kościołem, a po zakończonej mszy odprowadziła wszystkich na późne śniadanie do pobliskiego Domu Parafialnego. Tam, przy skromnym poczęstunku podsumowaliśmy miniony rok. Spotkanie ponownie umilił chór Camerata Silesia. Prezes RIG w Katowicach, Tadeusz Donocik korzystając z okazji podziękował za udział w uroczystości mszalnej oraz śniadaniu i złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji rozpoczynającego się roku. Nie zabrakło również zaproszenia na XXVI Galę Laurów Umiejętności i Kompetencji (20 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu o godz. 17:00) oraz jubileuszowe, trzydzieste, spotkanie za rok.


grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc