Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Marketing i sprzedaż w pigułce - Program Młody Przedsiębiorca w Katowicach

9 śniadań networkingowych, 6 merytorycznych warsztatów i 5 mentorów biznesu – tak zapowiada się IV edycja Programu Młody Przedsiębiorca, która wystartowała w kwietniu 2017 roku. W wydarzeniach wezmą udział właściciele firm i spółek, którzy prowadzą biznes nie dłużej niż trzy lata i nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Inicjatywę, której organizatorem jest Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach po raz drugi strategicznie wspierać będzie Miasto Katowice.

 

Inspiracje z Kongresu

W ramach tegorocznej odsłony głównym elementem jest Akademia Marketingu i Sprzedaży. Nowa formuła warsztatów została wypracowana w ramach marki, która przez ostatnie lata została wypracowana podczas Europejskich Kongresów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

 

Dzięki formule całodniowych spotkań uczestnicy będą mogli dogłębnie poznać tajniki budowania strategii komunikacji, w tym w social media, projektowania kanałów sprzedaży czy technik wychodzenia na rynki międzynarodowe. W gronie ekspertów znaleźli się: Martyna Tarnawska, Digital Marketing Consultant Socjomania, Artur Roguski, Product Manager Fakt24.pl, Kuba Nagórski, CMO Spin Digital oraz Rafał Churawski, Członek Zarządu German Poland Bridge Group.

 

Nowości w edycji 2017

- Po ponad trzech latach działań skierowanych do młodego biznesu wiemy, jak ważne są sprawne działania marketingowe i sprzedażowe w każdej firmie. To właśnie im chcemy poświęcić warsztaty w tym roku. Ważną zmianą jest także nowy system zapisów – mówi Janusz Dramski, przewodniczący FMP RIG w Katowicach. – Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, uczestnicy będą musieli zaaplikować na każdy z warsztatów, aby wziąć udział w szkoleniach – dodaje.

 

Prócz warsztatów co miesiąc odbywać się będą networkingowe spotkania w formie śniadań. W ramach trzeciego elementu programu– mentoringu, pięć firm pracować będzie z wybranymi ekspertami nad rozwojem biznesu.

 

Nowe technologie i trendy w social media

Pod takim tytułem już 25 maja br. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbędzie się warsztat inaugurujący IV edycję Programu. O tym, jak korzystać z najnowszych trendów w social media zgodnie z profilem prowadzonej działalności oraz  jak umiejętnie odnosić je do długofalowej strategii komunikacji opowie Martyna Tarnawska z Socjomanii.

 

Szczegóły dotyczące Programu oraz zapisy znajdują się na stronie http://mlodyprzedsiebiorca.org/. Współorganizatorem Programu jest Miasto Katowice. Partnerami edycji są: TVP3 Katowice, Radio Eska, MamStartup.pl, Silesion.pl, YES for Europe, Socjomania, Business Link Katowice oraz agencja kreatywna kręci się!. 

 

O PROGRAMIE

Program Młody Przedsiębiorca jest to projektem skierowanym do Młodych Przedsiębiorców do 35. roku życia i prowadzących firmę nie dłużej niż trzy lata. Założeniem Programu jest współpraca środowisk gospodarczych z administracją samorządową na rzecz ludzi młodych i sektora MŚP w Aglomeracji Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Młodych Przedsiębiorców. Naszym głównym celem jest dążenie do rozwoju kompetencji przedstawicieli młodego biznesu i integracji tego środowiska w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu. Od 2014 roku odbyły się cztery edycje tej inicjatywy w Katowicach oraz jedna w Dąbrowie Górniczej.

 

O ORGANIZATORACH

Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach jest komisją Rady Izby, która koncentruje się na dążeniu do rozwoju kompetencji Młodych Przedsiębiorców i integracji tego środowiska  w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu. FMP jest organizatorem Programu Młody Przedsiębiorca w Katowicach i Dąbrowie Górniczej oraz działań skierowanych do osób planujących założenie firmy w niedalekiej przyszłości.

Od 2014 roku stanowi wyłączną organizację reprezentującą młodych przedsiębiorców z Polski w European Confederation of Young Entrepreneurs (EYEC)  z siedzibą w Brukseli. 

 

Wydarzenie na Facebooku - TUTAJ

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY