Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Relacja z kwietniowego spotkania Klubu Członkowskiego

14 kwietnia odbyło się spotkanie Członków i Sympatyków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Kwietniowe spotkanie Klubu Członkowskiego RIG


Gości powitał Tadeusz Donocik – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Tadeusz Donocik, Prezes RIG w Katowicach

 

Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Michał Nowrotek, który przedstawił zakres usług medycznych świadczonych przez podmiot leczniczy Med Holding S.A. w Katowicach.

MEDHolding S.A.

 

„Potencjał gospodarczy i możliwości wejścia na rynek amerykański poprzez współpracę ze stanem Nevada” – taki tytuł miała prezentacja, którą wygłosił Jakub Medrala, dyrektor i współzałożyciel Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Nevadzie. Był on członkiem delegacji z USA odwiedzającej Śląsk, w skład której wchodził także Kris Sanchez – Dyrektor biura gubernatora stanu Nevada ds. międzynarodowej współpracy gospodarczej oraz John Petkus – Konsul Honorowy RP w Las Vegas.

Delegacja z Nevady na Śląsku


„Nevada jako jeden z niewielu stanów nie ma podatku dochodowego. Kolejną korzyścią jest prawo przyjazne przedsiębiorcy. Następną, bardzo niskie koszty i krótki czas założenia firmy. (…) Nevada to jeden z dziesięciu stanów najbardziej przyjaznych biznesowi” – mówił Jakub Medrala.


Gościem spotkania był również Tadeusz Biedzki – konsul Honorowy Łotwy, przedsiębiorca, podróżnik i pisarz ze Śląska. Uczestnikom spotkania przybliżył swoją książkę „W piekle Eboli”.

Tadeusz Biedzki gościem RIG w Katowicach


„Nasza podróż trwała sześć tygodni. Przejechaliśmy 6 krajów i 3,5 tys. km. I choć jeżdżę tam od wielu lat, ta podróż była najtrudniejsza ze względu na strach, który nam towarzyszył i dramatyzm: nigdy nie widziałem tak wielu ludzi umierających w tak strasznych okolicznościach” – opowiadał Biedzki.

W piekle Eboli - prezentacja książki Tadeusza Biedzkiego


Oficjalną część spotkania zakończyło tradycyjne wręczenie certyfikatów nowym firmom członkowskim oraz krótka prezentacja firm.

Wręczenie certyfikatów członkowskich RIG w Katowicach

Nowe firmy członkowskie RIG w Katowicach

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc