Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Relacja z listopadowego spotkania firm członkowskich

 

 

3 listopada odbyło się spotkanie Klubu Członkowskiego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes RIG Tadeusz Donocik.

 

IMGP9643a

 

Gościem spotkania był Prezydent Piotr Uszok, który dokonał podsumowania ostatniej kadencji. Zwrócił uwagę na kluczowe inwestycje w aglomeracji katowickiej, w tym na strefę kultury z imponującą siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskim i Centrum Kongresowym na czele.

 

IMGP9644a

 

Tadeusz Freisler, Prezes Zarządu Tramwaje Śląskie S.A., kolejny gość spotkania przedstawił etapy modernizacji tramwajowej i trolejbusowej w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

 

IMGP9660a

 

Zaproszeni zostali również przedstawiciele UOKIK – Agnieszka Doering-Szyrszeń, Zastępca Dyrektora Delegatury w Katowicach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marcin Zimnal, Starszy Specjalista. Przedstawili uczestnikom spotkania zmiany w ustawie o prawach konsumenta, które wejdą w życie 25 grudnia.

 

IMGP9669a

 

W ramach ustawy konsumenci zyskają jeszcze większą ochronę swoich praw. Najważniejsze zmiany na jakie zwrócili uwagę to m.in. wydłużenie prawa do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem lub na odległość z 10 do 14 dni. Konsument, który zakupi wadliwy produkt, składając reklamację, będzie mógł wybrać pomiędzy jego naprawą, wymianą, obniżeniem ceny, a odstąpieniem od umowy. Nowe przepisy zakładają, że przedsiębiorca będzie zobowiązany do poinformowania konsumenta w jasny sposób o wszystkich kosztach wynikających z umowy. Tym samym zanim dojdzie do zawarcia umowy, konsument ma prawo poznać, jakie koszty rzeczywiście będą musiał ponieść.

Refleksjami na temat minionego Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego podzielił się prof. Andrzej Nowicki.

Spotkanie zwieńczyło wręczenie Certyfikatów dla nowoprzyjętych firm członkowskich oraz finał konkursu nt. Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wraz z wręczeniem nagród: trzech dwuosobowych zaproszeń na wydarzenia listopadowe.

 

IMGP9679a

IMGP9638a
IMGP9688a IMGP9712a

 

Na spotkaniu została przedstawiona nowa formuła spotkania Klubu Członkowskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych firm członkowskich, pracownicy Izby służą pomocą i radą w zakresie pytań związanych z działalnością Izby oraz bieżącymi wydarzeniami.

Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu!

 

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc