Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Aktualności

Już w najbliższą sobotę 27 edycja Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji

Już w najbliższą sobotę 27 edycja Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji, której organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
Serdecznie dziękujemy instytucjom oraz firmom wspierającym to wyjątkowe wydarzenie:

Czytaj więcej...

Zapraszamy na panel „Mediacje z udziałem przedsiębiorców”

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, jako partner projektu Śląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji, zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym „Mediacje z udziałem przedsiębiorców”, który odbędzie się 23 stycznia 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 11b.

Czytaj więcej...

Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców. Zdecydujesz, czy będziesz przechowywać i archiwizować dokumentację pracowniczą w formie papierowej czy elektronicznej. Dokumenty pracowników, których zatrudnisz po 2018 r., będziesz przechowywać tylko przez 10 lat. Będziesz również mieć możliwość, żeby skrócić z 50 do 10 lat okres przechowywania dokumentacji pracowniczej osób, które zatrudniłeś w latach 1999–2018.

Czytaj więcej...

Porozumienie "Śląskie. Techno-Staże" podpisane!

We wtorek, 8 stycznia 2019 roku, w Sali Dębowej Urzędu Marszałkowskiego zostało oficjalnie podpisane porozumienie pomiędzy Województwem Śląskim, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Izbą Rzemieślniczą oraz MŚP w Katowicach i naszą – Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach dotyczące wspólnego opracowania projektu „Śląskie. Techno-Staże”.

Czytaj więcej...

Ważna informacja dla przedsiębiorców

dzięki interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Minister Finansów jest gotowy rozważyć zasadność wprowadzenia obowiązku wydawania paragonów z kas rejestrujących przed dokonaniem zapłaty.

Czytaj więcej...

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach po raz kolejny wręczy wyjątkowe wyróżnienia!

RIG w Katowicach od ponad ćwierć wieku pielęgnuje tradycję przekazywania podziękowań za wkład w pracę nad zmianami otaczającej nas rzeczywistości wybitnym osobowościom świata nauki, biznesu, kultury i polityki. Laury Umiejętności i Kompetencji stanowią symboliczną formę uznania ich zasług i wręczane są na początku każdego roku podczas uroczystej gali.

Czytaj więcej...

Szkolenie z mediacji gospodarczych dla mediatorów

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dwudniowym bezpłatnym szkoleniu z zakresu mediacji gospodarczych realizowanego pod hasłem: Szkolenie wyjazdowe z mediacji gospodarczych dla mediatorów

Czytaj więcej...

Nowe wydanie Wolnego Rynku już dostępne!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem magazynu Wolny Rynek, który jest równiez podsumowaniem minionego 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nasze wydanie dostępne jest w formie papierowej oraz online.

Czytaj więcej...

Relacja ze spotkania Klubu Członkowskiego w dniu 17 grudnia 2018 r.

Jak co roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zorganizowała Świąteczne Spotkanie Członków RIG w Katowicach. Spotkanie odbyło się w wyjątkowej przestrzeni Pałacu Goldsteinów w samym sercu Katowic. Świątecznego nastroju dodawały przygotowane dla Gości małe prezenty oraz choinka specjalnie przygotowana na tę okazję. Partnerem spotkania świątecznego był PKO Bank Polski.

Czytaj więcej...

Andersen Global nawiązuję współpracę z katowicką kancelarią prawną KSP T. Srokosz i Wspólnicy

Andersen Global umacnia swoją pozycję w Polsce poprzez nawiązanie współpracy z katowicką kancelarią prawną KSP T. Srokosz i Wspólnicy

Czytaj więcej...

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc