Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Aktualności

Krew jest potrzebna każdego dnia!

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach włączyła się w ogólnopolską akcję promującą honorowe oddawanie krwi, skierowaną do firm. Akcja została przygotowana w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”, która jest realizowana w oparciu o program polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”.

Czytaj więcej...

Przedłużenie terminu przesyłania dokumentów do VIII edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”

Uprzejmie informujemy, iż w związku z trwającym okresem przedwyborczym i dużym obciążeniem samorządów zadaniami w tym obszarze, a także licznymi głosami ze środowiska o będących w toku pracach nad przygotowaniem dokumentów zgłoszeniowych do Programu, termin przesyłania dokumentów zgłoszeniowych do VIII edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP” zostaje przedłużony do dnia 24.09.2018r.

Czytaj więcej...

Poranna kawa z biznesem

Spotkania „Poranna kawa z biznesem” maja służyć m.in.: integracji środowiska biznesowego, wymianie doświadczeń i informacji, inicjowaniu przedsięwzięć w sferze społeczno-biznesowej, podejmowaniu lokalnych inicjatyw wspierających przedsiębiorczość oraz wielu innym zagadnieniom.

Czytaj więcej...

Ruszyła rejestracja na 8. Europejski Kongres MŚP!

W październiku oczy świata biznesu będą zwrócone w stronę Katowic i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tam bowiem odbędzie się największe w Europie wydarzenie biznesowe dla firm sektora MŚP. Postęp technologiczny w kontekście ludzi i odpowiedzialności to temat przewodni 8 Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Rejestracja na wydarzenie właśnie wystartowała.

Czytaj więcej...

Śląskie inwestuje. Jak finansować szkolenia dla firm?

„Śląskie inwestuje. Jak finansować szkolenia dla firm?” – ten tytuł stał się już hasłem, z jakim Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach organizuje wydarzenia promocyjne mające upowszechnić wiedzę o Podmiotowym Systemie Finansowania. PSF to sposób wsparcia z funduszy unijnych usług rozwojowych, przede wszystkim szkoleń, dla przedsiębiorców i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj więcej...

Szkolenie z mediacji gospodarczych dla przedstawicieli sądownictwa

Zapraszamy serdecznie przedstawicieli sądownictwa (sędziów, urzędników i innych pracowników) zatrudnionych w sądach powszechnych w województwie śląskim na dwudniowe, nieodpłatne szkolenie organizowane w ramach projektu „Śląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji”.

Czytaj więcej...

Katowice dobrym miejscem dla MŚP

 Najlepszy samorząd to taki, który rozumie, że miasta i przedsiębiorstwa potrzebują siebie nawzajem - miasta potrzebują kapitału intelektualnego i społecznego, a przedsiębiorstwa rozwoju szeroko rozumianej infrastruktury. Miasto Katowice, dzięki odpowiedniemu zapleczu naukowo-badawczemu, korzystnemu położeniu oraz bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze, stanowi idealne miejsce do prowadzenia działalności, w tym również w branżach innowacyjnych i kreatywnych. 

Czytaj więcej...

VIII Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego

Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego – SWBN organizuje kolejną już VIII edycję Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego, która odbędzie się w dniach 3 – 5 października br. w Hotelu Ossa Congress & Spa. Tegoroczne wydarzenie jest szczególne ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wpisanie Konferencji do rządowego programu ,,Niepodległa”. 

Czytaj więcej...

Spotkanie Firm Członkowskich RIG w Katowicach 10 września!

Serdecznie zapraszay do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Członkowskiego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, które odbędzie się w siedzibie Izby 10 września br. o godz. 17.00.

Czytaj więcej...

Targi China Brand Show-Poland 2018 już 20 września!

W imieniu Zarządu Ptak Warsaw Expo oraz organizatorów – Wydziału Rozwoju Handlu w Ministerstwie Handlu Chińskiej Republiki Ludowej i Chińskiego Międzynarodowego Ośrodka Wymiany Gospodarczej i Technicznej jak również 14 prowincji Chin serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu promującym rozwój współpracy gospodarczej między Polską a Chinami. 

Czytaj więcej...

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY