Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Aktualności

Misja gospodarcza w Chinach trwa

6 grudnia rozpoczęła się misja gospodarcza Województwa Śląskiego w Szanghaju. Okazją do odwiedzenia Państwa Środka są targi One Belt One Road organizowane przez China Council for the PRomotion of International Trade w Szanghaju.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcy przed Szczytem Klimatycznym

W dniach 3 – 14 grudnia 2018 roku Katowice będą gospodarzem Szczytu Klimatycznego COP 24. Celem szczytu jest przyjęcie pełnego pakietu decyzji implementujących porozumienie paryskie. Jeśli to się uda Katowice mają szansę przejść do historii!

Czytaj więcej...

Pokolenia na rynku pracy - raport

Procesy zachodzące w przestrzeni rynku pracy w coraz większym stopniu będą wynikały ze zmian demograficznych – związanych w głównej mierze ze starzeniem się społeczeństwa. Przeczytaj raport przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej i dowiedz się jakie zmiany zachodzą w naszym społeczeństwie. 

Czytaj więcej...

Akcja Mikołajkowa 2017!

Wszystkich chętnych zapraszamy do wsparcia Akcji Mikołajkowej 2017! Każda nawet najdrobniejsza pomoc to wielki gest i wiele uśmiechniętych dzieciaków z Katolickiej Fundacji Dzieci w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach oraz Ochronki przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach-Szopienicach.

Czytaj więcej...

Zmiana modelu funkcjonowania firmy szansą na uzyskanie przewagi

Serdecznie zaoraszamy na panel dyskusyjny Innowacyjny model biznesowy – zmiana modelu funkcjonowania firmy szansą na uzyskanie przewagi  konkurencyjnej, na którym zaproszeni eksperci będą debatować nad Innowacyjnością w biznesie, w ramach produktów, usług, rynków, sposobu zarządzania.

Czytaj więcej...

O Metropolii i Katowicach, czyli listopadowe spotkanie członkowskie

 

 

O przyszłości Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz podsumowaniu mijającego roku w Katowicach rozmawiali członkowie RIG w Katowicach podczas listopadowego spotkania, którego gośćmi byli Kazimierz Karolczak - Przewodniczący Metropolii oraz Waldemar Bojarun -  Wiceprezydent Katowic. Jak kształtują się perspektywy rozwoju śląskiego biznesu w najbliższej przyszłości? Czy katowiccy przedsiębiorcy mają być z czego dumni? O tym w relacji...

Czytaj więcej...

Zapraszamy na śniadanie!

Gośćmi specjalnymi spotkania będą Jakub Baran, Prezes Zarządu Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A., Marek Warzecha, Prezes Zarządu Ponar Silesia S.A. oraz Mirosław Mitrenga, Członek Zarządu Flukar Sp. z o.o., którzy podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami dotyczącymi finansowania rozwoju firmy za pomocą kredytu bankowego, współpracy kapitałowej z funduszem private equity oraz emisji papierów wartościowych. Spotkanie poprowadzi redaktor Jacek Ziarno.

Czytaj więcej...

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.

Czytaj więcej...

VII Konferencja Rada Nadzorcza

Sześć dotychczasowych edycji wskazało, że warto podjąć trud organizacji VII Konferencji Rada Nadzorcza.
Oto, naszym zdaniem, najważniejsze argumenty przemawiające za uczestnictwem w VII Konferencji Rada Nadzorcza – 8 listopada 2017 r., w Dąbrowie Górniczej...

Czytaj więcej...

grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY