Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Aktualności

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Już od poniedziałku, 16 lipca, można składać wnioski. Kwoty dofinansowania sięgają od
10 tys. zł do 500 tys. zł. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...

Spotkanie przedsiębiorców w Sali Kolumnowej RP

W związku z obchodami Dnia Przedsiębiorcy oraz 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Krajowa Izba Gospodarcza oraz Komitet KIG ds. Kreowania Wizerunku Polskiego Przedsiębiorcy , organizują uroczyste spotkanie przedsiębiorców w Sali Kolumnowej Sejmu RP. 

Czytaj więcej...

Misja Gospodarcza do Tanzanii

W dniach 8-15 września 2018 r. Krajowa Izba Gospodarcza planuje organizację Misji Gospodarczej do Tanzanii.

Czytaj więcej...

Firma Członkowska RIG w Katowicach świętuje 25-lecie istnienia!

Firma SYNTEZA [Szkolenia-Konsulting] obchodzi w tym roku 25 rocznicę powstania.

Czytaj więcej...

ZUS przypomina o pewnym obowiązku

Zatrudniasz powyżej 5 osób? Masz obowiązek posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych. Bez tego, nie otrzymasz elektronicznie informacji o zwolnieniu lekarskim swojego pracownika. Od 1 grudnia obowiązywać będą już tylko e-zwolnienia. Z terenu działalności Oddziału ZUS w Chorzowie 1859 płatników nie założyło profilu PUE, pomimo ustawowego obowiązku.

Czytaj więcej...

Zadaj pytanie Rzecznikowi Praw Przedsiębiorców!

 

Zgodnie §34 ust. 8. Statutu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Rzecznik Praw Przedsiębiorców reprezentuje interesy przedsiębiorców w zakresie udzielonego mu pełnomocnictwa przed izbami skarbowymi, urzędami skarbowymi, urzędami kontroli skarbowej, izbami celnymi i innymi organami administracji publicznej, sądami oraz instytucjami zaangażowanymi w stanowienie prawa.


Zachęcamy do kontaktu z Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców!

Czytaj więcej...

Ślubowanie Radców Izby za nami

Dnia 25 czerwca 2018 r. podczas posiedzenia Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach miało miejsce ślubowanie Radców Izby, powołano Wiceprzewodniczących Rady oraz Prezesa Sądu Arbitrażowego. Dyrektorem Generalnym Izby jednogłośnie wybrana została Bogusława Bartoszek.

Czytaj więcej...

Tak było na American Day!

Trzecia edycja American Day już za nami! To był wyjątkowy czas spotkań, rozmów i dobrej zabawy, w której brało udział ponad 70 przedstawicieli biznesu, dyplomacji oraz pasjonatów relacji polsko-amerykańskich. Gościem specjalnym wydarzenia był Walter Braunohler - Konsul Generalny USA w Krakowie, który niebawem kończy swoją misję w Polsce. Tym samym spotkanie w RIG w Katowicach było doskonałą okazją do podsumowań i podziękowań za czas spędzony w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorczość i innowacyjność motorem zmiany miasta

15 czerwca 2018 r. Mecenas Izabella Żyglicka, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, wzięła udział jako panelista w sesji „Przedsiębiorczość i innowacyjność motorem zmiany miasta” prowadzonej w ramach Konferencji Miasto 2018 – Zarządzanie Miastem, poświęconej najnowszym trendom w zarządzaniu miastami oraz kierunkom rozwoju miast w przyszłości.

Czytaj więcej...

Mecenas Izabella Żyglicka uczestnikiem Konferencji Ministerstwa Zdrowia

13 czerwca 2018 r. Mecenas Izabella Żyglicka, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, uczestniczyła w Konferencji „Pacjent i system: zasady działania opieki medycznej” organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Była to Pierwsza Debata z cyklu „Wspólnie dla Zdrowia”.

Czytaj więcej...

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY