Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Aktualności

Zaproszenie do udziału w targach Fensterbau Frontale w Norymberdze

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zaprasza wszystkie zainteresowane firmy i organizacje otoczenia biznesu z terenu województwa opolskiego do wspólnego wyjazdu na światowe targi stolarki otworowej, systemów fasadowych i rzemiosła FENSERBAU-FRONTALE do Norymbergi w Niemczech w terminie 17.-19.03 br. 


Czytaj więcej...

EKMŚP z nagrodą Europejskiego Klubu Biznesu Polska!

Już po raz piąty, 1 lutego podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone nagrody Europejskiego Klubu Biznesu Polska. Jak co roku Stowarzyszenie uhonorowało osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu oraz, które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową. Wśród wyróżnionych znalazł się Europejski Kongres MŚP, nagrodę odebrał Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tomasz Zjawiony.


Czytaj więcej...

Warsztaty dla firm rodzinnych – e-commerce i dedykowane produkty cyfrowe

Oddział Śląski Inicjatywy Firm Rodzinnych serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku wydarzenie dla firm rodzinnych w Katowicach. Tematem spotkania będą dwa główne zagadnienia: SPRZEDAŻ INTERNETOWA ORAZ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH CYFROWYCH.


Czytaj więcej...

Wolna strefa ekonomiczna "Homel-Raton"

Wolna strefa ekonomiczna (WSE) "Homel-Raton" jest stworzona w 1998 roku. Głównym zadaniem WSE "Homel-Raton" jest stworzenie nowych wysoko-technologicznych orientowanych na eksport produkcji na swoim terytorium. W jakości rezydenta WSE rejestrują się tylko osoby prawne Republiki Białoruś czy indywidualistyczni przedsiębiorcy Republiki Białoruś z miejscem znajdowania w granicach WSE.

Czytaj więcej...

„Nie truj sąsiada” – włącz swoją firmę w działania antysmogowe!

„Nie truj sąsiada" to jedna z najpopularniejszych w kraju akcji antysmogowych, która do tej pory była prowadzona przede wszystkim przez samorządy. Ostatni spot promujący tę inicjatywę w którym wystąpili Anna Dymna, Dariusz Gnatowski oraz Kabaret Młodych Panów, obejrzano już ponad 1 milion razy!

Czytaj więcej...

Szkolenia EMT-Systems już w nowej siedzibie!

Nowego blasku nabiera budynek dawnej cechowni na terenie Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice. Kilka lat temu mieściła się tam Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, a od lipca zeszłego roku nowym zarządcą budynku jest Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems, organizujące kursy techniczne.


Czytaj więcej...

Frekwencyjny i merytoryczny sukces Regionalnego Gospodarczego Otwarcia Roku!

Spotkanie miało wyjątkowy wymiar. W tym roku Regionalne Gospodarcze Otwarcie Roku zostało połączone ze Spotkaniem Firm Członkowskich RIG w Katowicach oraz 6. Spotkaniem Konsulów Generalnych i Honorowych prowadzących działalność na południu Polski. W wydarzeniu wzięło udział prawie 100 osób – przedstawicieli władz regionu i samorządu, dyplomatów, ekspertów oraz członków Izby.

Czytaj więcej...

Wesprzyj zimową imprezę dla niepełnosprawnych dzieci!

Teatr Za Jeden Uśmiech z Krakowa organizuje event dla małych podopiecznych Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Katowicach, by impreza się w pełni udała potrzebne są dodatkowe środki.

Czytaj więcej...

Osiem tygodni Karnego Kopciucha. Czas na „drugi krok”

Mija 8 tygodni od rozpoczęcia akcji społecznej Karny Kopiuch. W tym czasie obywatele z całego kraju nadesłali 400 zgłoszeń kopciuchów, którzy zatruwają im życie. Zaczynają się już pojawiać ponowne zgłoszenia trucicieli. A to oznacza, że czas na „2 krok”, czyli kontrole służb w kopcących budynkach.

Czytaj więcej...

Obliczanie podstawy wymiaru składek dla Małego ZUS+

Od 1 lutego 2020 r. mikroprzedsiębiorcy będą mogli płacić niższe składki ZUS liczone od dochodu za 2019 r. – warunkiem jest nieprzekroczenie progu 120 tys. zł przychodu rocznie i prowadzenie działalności gospodarczej przez co najmniej 60 dni w ubiegłym roku kalendarzowym. Z obniżki składek nie skorzystają przedsiębiorcy, którzy rozliczali się w 2019 r. w formie karty podatkowej przy jednoczesnym korzystaniu ze zwolnienia sprzedaży z podatku VAT.

Czytaj więcej...

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc